Celkové rekonstrukce bytových jader Plzeň
 
Doporučené vybavení
Ravak
MALÁ KOUPELNA – BYTOVÁ JÁDRA – PANELÁKOVÁ KOUPELNA
vana Avocado
Příklad využití konceptu Avokado
v nejmenších koupelnách

Vana Avocado od firmy RAVAK je určena do těch nejmenších koupelen. Vyznačuje se úspornými vnějšími rozměry a neotřelým designem. I při své velikosti je až neuvěřitelně pohodlná. Bohužel ji nelze doplnit vanovou zástěnou.

Umyvadlo Avocado ve dvou velikostech svým designem koresponduje s vanou Avocado. Šetří místo v koupelně, ale na odkládání poskytuje prostoru dost. Je vhodná do panelákových koupelen i při umístění pračky. Pokud nechcete řešit celkovou rekonstrukci bytového jádra, lze vanu umístit i do stávajících umakartových stěn. V tomto případě bohužel s řešením jiného umyvadla pro možnost montáže na umakartové stěny.

MALÁ KOUPELNA - BYTOVÁ JÁDRA - PANELÁKOVÁ KOUPELNA

Vana BeHappy od firmy RAVAK je vhodná do malé koupelny a hlavně do panelákové koupelny. Tvar vany nabízí pohodlné koupání při nižší spotřebě vody. Díky rovnému hornímu lemu je možné vanu doplnit třídílnou vanovou zástěnou, která dokonale kopíruje tvar vany.

Důmyslné umístění rohového umyvadla BeHappy nad vanu představuje prostorově nejúspornější řešení a zároveň zachovává veškeré pohodlí. Idelální řešení pro malé koupelny od velikosti 150x135 cm včetně umístění pračky. Pokud nechcete řešit celkovou rekonstrukci bytového jádra, lze vanu umístit i do stávajících umakartových stěn. V tomto případě bohužel s řešením jiného umyvadla pro možnost montáže na umakartové stěny.

vana Be Happy
Řešení pro malé koupelny
od velikosti 150 x 135 cm, včetně
umístění pračky klasické velikosti
vana Be Happy
Řešení průchozí panelákové
koupelny s konceptem BeHappy
MALÉ ROZMĚRY - VELKÉ MOŽNOSTI
REKONSTRUKCE BYTOVÝCH JADER

Vana Rosa od firmy RAVAK je nejoblíbenější vana v sortimentu firmy. Vana Rosa umožňuje dokonalé koupání i sprchování. Nejnovější podání vany Rosy má šířku 95 cm, je vhodná i do malé koupelny a stále si zachovává velký koupací prostor. Šetří nejen místo, ale také množství spotřebované vody při koupání. Vana má integrované sedátko pro pohodlné sezení a při sprchování. Vana Rosa byla navržena tak, aby její sprchovací část vytvořila zákoutí, které je možno oddělit.

Vanové zástěny VSK2 a EVSK1 jsou výrobky vytvořené společně s vanou Rosa, a dokážou proto jejího originálního tvaru dokonale využít. Nalézt optimální řešení uspořádání koupelny nebývá jednoduché. Při návrhu na rekonstrukce koupelny nebo bytového jádra nabízíme společně s vanou umyvadlo Rosa. Všechno je navrženo tak, aby designově ladilo a přitom maximálně prakticky řešilo mycí a odkládací prostor.

Umyvadla jsou nabízeny ve dvou délkách a ve variantě pravé i levé, samostatně či s umyvadlovou skříňkou. Při návrhu na rekonstrukci bytového jádra je vždy umyvadlo umístěno tak, aby se do prostoru vešla i pračka.

vana Rosa
Řešení pro menší až střední
koupelny s vanou Rosa II
koupelna s vanou Praktik Lux
Řešení pro menší až střední
koupelny s vanou Praktik Lux

REKONSTRUKCE BYTOVÝCH JADER
ROZŠÍŘENÉ VARIANTY – VELKÉ KOUPELNY

Vana Praktik Lux od firmy RAVAK má elegantní tvar s praktickými vlastnostmi. Má dostatečně velký odkládací prostor a přesto je vhodná i do panelákových koupelen bytového jádra. Odkládací prostor často řeší, kam se šamponem a dalšími mycími prostředky.

Při rekonstrukci bytových jader často navrhujeme rozšířené varianty bytových jader či jiná umístění koupelny, WC, kuchyně než je obvyklé. Vana Praktik Lux nám umožňuje jak vytvoření v bytovém jádře sprchového koutu, tak ideální umístěny vany se zakulaceným okrajem. Oblý tvar vany zároveň šetří místo v koupelně, ale je zároveň i bezpečnější a usnadňuje pohyb v koupelně. Pro sprchování v koupelně může samozřejmě sloužit i vanová zástěna. K této vaně jsou tři typy umyvadel, ale můžeme samozřejmě využít i jiného.

Všechna umyvadla Praktik nabízejí dostatek odkládacího prostoru, což může být v panelákové koupelně výhodou. Nejvíce praktické je umyvadlo Praktik W, které je umístěno nad pračkou. Zamyslete se, kolik prostoru v panelákové koupelně zbytečně zabírá pračka. Pokud nad pračku umístíte umyvadlo Praktik W, místo ztraceného prostoru získáte velkou odkládací plochu na ručníky a potřebné drobnosti. Umyvadlo není s pračkou spojeno, a tudíž ho vibrace při ždímání nechávají v klidu. Toto umyvadlo nám mnohdy vyřeší nevzhledné umístění pračky v koupelně v bytovém jádře.

MALÁ KOUPELNA – KDYŽ SE VANA NEVEJDE - PANELÁKOVÝ BYT

Nevejde se vám do koupelny vana, ale vaše děti koupání nade vše milují? Hluboká sedací vanička Sabina je určena do malých koupelen, kterým zajistí možnost koupání nebo příjemného posezení při sprchování. Svou hloubkou 27 cm tak spojuje výhody vany a sprchového koutu. Vaničku Sabinu je možné podezdít a obložit, nebo prostě postavit na zem a přiložit čelní panel. Vyrábí se v rozměrem 80x80 nebo 90x90 ve čtvrtkruhu a používá se na ně speciálně vyráběná nižší sprchová zástěna. Celkový sprchový kout lze namontovat na stávající betonové jádro nebo zděnou koupelnu. Je nutné počítat alespoň s částečnou rekonstrukcí koupelny.

Řešením pro malé koupelny může být i minivana Lilia s hloubkou klasické vany 42 cm a délkou 120 cm. Ideálním řešením pro malé koupelny v paneláku, kde koupelna má rozměry 120 cm. S vanovou zástěnou nebo dveřmi vytvoříme tak nečekaně velký sprchovací prostor. Vanu můžeme osadit i na stávající umakartové jádro nebo betonové jádro.

sedací vanička Sabina
vanička Sabina
minivana Lilia
minivana Lilia
PRO MALÉ I VELKÉ KOUPELNY - ŘEŠENÍ PANELÁKOVÉ KOUPELNY SPRCHOVÝM KOUTEM

Sprchování upřednostňuje v dnešní době stále více lidí. Může to být z důvodu, že se nám paneláková koupelna opticky zvětší a vejde se nám do koupelny pohodlně pračka, umyvadlo a doplňková skříňka. Starší lidi upřednostňují sprchový kout z důvodu, že do vany již špatně vlezou. Sprchový kout jim tak umožní snadný přístup, bezpečnost při sprchování. Dalším z důvodu může být úspora vody.
Sprchových koutů je celá řada. Nejvýhodnějším rozměrem pro malé koupelny je čtvrtkruh 90x90.
V panelákové koupelně – bytové jádro o rozměru 120x160 - můžeme nahradit stávající vanu 120 i za nízkou sprchovou vaničkou 120 a vytvoříme tak nečekaně velký sprchovací prostor. Jako kvalitní sprchové vaničky doporučujeme vaničky lité s protiskluzovou úpravou. Firma Ravak má v nabídce Sprchové vaničky Galaxy Pro, které jsou vyrobeny z lité směsi dolomitu a pryskyřice. Mají speciální protiskluzovou povrchovou úpravu, která zvyšuje bezpečnost při sprchování. Jsou vhodné nejen do moderních koupelen, ale díky své výšce 30 mm také pro bezbariérové řešení. Zapuštění vaničky do podlahy, ale bohužel nelze pokud máme panelákovou koupelnu. Tam musíme vaničku vždycky podezdít a čelo nejlépe obložit obkladem.
Důležitým prvkem sprchových koutů je sprchová zástěna. Tam je nutné myslet na dobrou funkčnost, ale také na budoucí údržbu. Z hlediska vlastností výrobku, jeho vzhledu a funkce rozdělujeme sprchové kouty dle designu na konstrukci rámovou, půlrámovou a bezrámovou. Každá z nich má specifický poměr funkčnosti, designu a ceny. Věčná je rámová konstrukce, která je vyrobena z hliníku a opatřena kvalitní povrchovou úpravou. Rámová konstrukce zajišťuje absolutní těsnost sprchového koutu. Důležitá je také výplň sprchové zástěny. Výplně jsou buď z umělé hmoty nebo z bezpečnostního skla s ochrannou vrstvou AntiCalc. Pro snadnější údržbu koupelny doporučujeme půlrámové nebo bezrámové sprchové kouty.
Moderní a technicky dokonalý je sprchový kout od firmy RAVAK série Blix. Sprchový kout již není rušen žádnými svislými vnitřními profily. Je v podstatě tvořen pouze čirými bezpečnostními skly tlouštky 6 mm zavěšenými do hliníkových vodicích profilů.

sprchový kout čtvrtkruh
čtvrtkruh 90x90


sprchová vanička
vanička 120
VELKÉ KOUPELNY
- ŘEŠENÍ VANA A SPRCHOVÝ KOUT - PANELÁKOVÉ KOUPELNA S ROZŠÍŘENOU VARIANTOU
vana Magnolia
vana Magnolia

Bytové jádro můžeme rozšířit na úkor předsíně či kuchyně. V případě, že máme umakartové jádro, kde nově stavíme příčky je rozšířená varianta samozřejmě snažší. Velikost a tvar nové koupelny a WC již vystavíme dle nového návrhu. V případě, že máme betonové jádro nebo zděnou koupelnu, musíme zasahovat do stávajících příček a mnohdy již řešit statické posouzení pro nový vzhled bytového jádra. Varianta vana a sprchový kout v bytovém jádře - paneláková koupelna - je samozřejmě možná. Je nutné vždy řešit nové rozvody vodoinstalace, kanalizace a v paneláku mnohdy udělat různé ústupky než nám dovolí nová výstavba. Vana Magnolia 170x85 a sprchový kout 90x90 pouze se sprchovými dveřmi je ideálním spojením pro krásnou moderní koupelnu.

Obdélníková vana Magnolia od firmy Ravak je vana pro všechny, pro které je design vším. Má velký vnitřní prostor a díky jedinečnému tvaru předního lemu nabízí mnohem více pohodlí. Pokud se nám v koupelně vytvoří nika, jsou sprchové dveře ideálním řešením pro vytvoření sprchového prostoru. Sprchové dveře můžeme vybrat posuvné rámové a nebo jen pevné stěny z tvrzeného sklad. Sprchové zástěny od firmy Ravak série GlassLine nám zaručuje kvalitu a design bez kompromisů. Ideální utěsnění, klasické masivní chromované panty – pouze sklo a chrom. Krásný dojem z vaší luxusní koupelny nebude absolutně ničím rušen. A proč si tohle nedopřát i v panelákové koupelně?


Ravak

Rekonstrukce koupelen Plzeň, panelákových koupelen - malé koupelny, bytová jádra Plzeň - celkové rekonstrukce bytových jader na klíč, vybavení koupelen, vany, umyvadla